Propozycje na listopad 

  

 

  

  

 


Zostań, jeśli kochasz”

          Autorka książki, Gayle Forman, opisuje wciągającą  historię Mii  i Adama.

Mia to dziewczyna grająca na wiolonczeli, ma młodszego brata Tediego. Adam to wokalista zespołu rokowego i wschodząca sława.
Poznają się w szkole, zakochują w sobie nawzajem, lecz rozdzielają ich studia oraz tragiczny wypadek.

         Czy Mia i Adam będą razem? Możesz się tego dowiedzieć, czytając tę książkę oraz jej kontynuację „Wróć, jeśli pamiętasz”.
Czy ta historia skończy się szczęśliwie, czy też przeciwnie….

 

Moim zdaniem warto ją przeczytać ze względu na piękną fabułę. Jedyną mankamentem jest – według mnie – zbyt szybkie zakończenie.
Obie części znajdziesz w naszej bibliotece!!

    

Trylogia „Igrzyska śmierci” opowiada o losach szesnastoletniej Katniss. W państwie Panem, które powstało na gruzach Ameryki Północnej, co roku odbywają się Głodowe Igrzyska. Bierze w nich udział młodzież, która pochodzi z podległych Kapitolowi dystryktów. Do udziału w jednych z nich, zmuszona przez los, zgłasza się na ochotnika Katniss. Choć wcale tego nie chciała, została przywódczynią buntu.

      Obok wątku igrzysk występuje jeszcze wątek miłosny, który do końca trylogii jest nieprzewidywalny. Bardzo podoba mi się, że narratorką jest główna bohaterka i narracja jest prowadzona w czasie teraźniejszym. To daje możliwość wczucia się w przeżycia postaci. Autorka dobrze oddała wszystkie uczucia głównej bohaterki. Dzięki temu można było bardzo dobrze pojąć, co Katniss myśli i czuje. „Igrzyska śmierci” wywołują silne emocje. W łatwy sposób przekazują ważne wartości. Nie mam wątpliwości, że tę trylogię zapamiętam na długo.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony