Finał wyścigu czytelniczego 2016/2017

Finał wyścigu czytelniczego 2016/2017 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

                 Wyścig czytelniczy został ogłoszony przez bibliotekę szkolną gimnazjum na początku września 2016. Jego celem było podniesienie stanu czytelnictwa młodzieży szkolnej. Uczestniczyły w nim klasy I- III gimnazjum, uczniowie byli na bieżąco informowani o stanie czytelnictwa klas w miesięcznych statystykach prezentowanych na stronie szkoły i gazetce na korytarzu.  Podsumowanie wyników nastąpiło 31 maja.

Do finałowych rozgrywek zakwalifikowały się klasy 1a, 1c, 3b, które uzyskały najwyższe wyniki w czytelnictwie. Każda z klas wytypowała dwie drużyny:  do konkurencji czytelniczych i sportowych.

6 czerwca br. drużyny spotkały się w hali sportowej w finale wyścigu. Konkurencje sportowe przygotował i przeprowadził p. D. Onyszko; konkurencje dotyczące wiedzy literackiej z kanonu lektur gimnazjum przygotowała i przeprowadziła organizatorka i pomysłodawczyni wyścigu czytelniczego – p. O. Szafran. Dodatkowe punkty klasy zdobyły za doping dla swoich reprezentantów.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą literacką , a w konkurencjach sportowych zaangażowaniem i prawdziwym duchem walki. Zwycięzcami finału okazali się przedstawiciele klasy 1c, drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 1a, trzecia lokata przypadła w udziale klasie 3b. Klasy otrzymały dyplom oraz słodkości, nagrodą główną jest rajd rowerowy, który odbędzie się 19 czerwca.

                                                                                              O. Szafran

Opublikowano: 07 czerwca 2017 21:00

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 353

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony