Dzień Patrona

Dzień Patrona w Gimnazjum im. Jana Pawła II pod hasłem:

 „Idźmy naprzód z nadzieją – Maryja Orędowniczką Pokoleń”

                16 października br. w ZS w Puchaczowie obyła się uroczystość Dnia Patrona – Jana Pawła II.

Święto gimnazjum rozpoczęło się od uroczystej mszy św. , po której społeczność szkolna przemaszerowała wraz z pocztem sztandarowym na akademię poświęconą pontyfikatowi Jana Pawła II. Uniwersalne rozważania i nauczanie Ojca Świętego, nastrojowa poezja w interpretacji gimnazjalistów oraz piękna oprawa muzyczna w wykonaniu chóru szkolnego skłoniły do refleksji przybyły na tę uroczystości gości, rodziców, grono pedagogiczne i uczniów. Akademię przygotowały panie Dorota Ryć i Dorota Kubuśka – Adamiak.

Podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów powiatowych związanych
z hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Patrona „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Uczniowie gimnazjum z Milejowa, Ludwina i Puchaczowa wzięli udział w konkursie recytatorskim oraz
 na prezentację multimedialną. Natomiast uczniowie szkół podstawowych z Ostrówka, Nadrybia, Łańcuchowa, Puchaczowa i Łęcznej brali udział w konkursie plastycznym w dwóch grupach wiekowych, uczniów klas 1 – 3 oraz 4 – 6 szkół podstawowych.

W kategorii recytacja 1 m-ce zajęła Paulina Paćkowska z gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie, 2 m-ce Agata Gała z ZS nr 1 w Milejowie, 3 m-ce Aleksandra Włodarczyk z Publicznego Gimnazjum w Ludwinie. W kategorii prezentacja multimedialna 1 m-ce zajęła Karolina Zwolińska, z Gimnazjum w Puchaczowie, 2 m-ce uzyskał Kacper Słupny ze SP im. A. Mickiewicza w Puchaczowie, 3 m-ce Karolina Tenerowicz, również z macierzystego gimnazjum w Puchaczowie. W kategorii plastyka w kl. IV – VI  1 m-ce zajął  Szymon Dylewski ze SP im. A. Mickiewicza w Puchaczowie, 2 m-ce Natalia Niewęgłowska  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu, 3 m-ce Natalia Powęzka  ze SP nr 4 im. Papieża Jana Pawła II  w Łęcznej.  W tej kategorii wyróżniono też prace Weroniki Zwolińskiej ze SP im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku, Karolina Wójcik ze SP im. K. Makuszyńskiego w Łańcuchowie oraz Karolina Wiśniewska ze SP w Ciechankach Łęczyńskich. W klasach I – III szkół podstawowych
1 m-ce przypadało Julii Szurek – uczennicy klasy 3b, 2 m-ce zajęła Zosia Arciszewska  - uczennica klasy 2;  3 m-ce Wiktioria Kloc – uczennica klasy 1c . Wszystkie laureatki tej kategorii wiekowej uczęszczają do Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Puchaczowie. Organizatorem konkursów  były pp. Dorota Ryć i Oliwia Szafran. Atrakcyjne nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców Gimnazjum w Puchaczowie.

                                                                                                              O. Szafran

Opublikowano: 16 października 2017 20:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 343

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony