Niecodzienna lekcja języka angielskiego.

NO i stało się  fascynująca i niecodzienna lekcja języka angielskiego  w Puchaczowie – po raz pierwszy ale miejmy nadzieję nie ostatni ;)  09.01.2018 nasi uczniowie klas siódmych, gimnazjum i liceum mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennej lekcji języka angielskiego. Gościliśmy w naszej szkole teatr „Wild West" z Krakowa. Aktorzy, Mike Marcinkowski z USA oraz Piotr Malasiński, zaprezentowali nam spektakl „The Night In" . Jest to komedia o ojcu i synu. Leo niespodziewanie umawia ojca (wdowca) na randkę w ciemno. Z początku Mark się nie zgadza, ale zmienia zdanie pod warunkiem, że syn przygotuje go do tego wyjścia. Podczas rozważania nad tym jak spotkanie będzie wyglądało, dwaj bohaterowie uczą się czegoś o życiu i o sobie nawzajem. Mark nabiera pewności siebie, a Leo zaczyna dostrzegać jakie wartości naprawdę liczą się w relacjach międzyludzkich.

Świetna atmosfera, porywająca gra aktorska, wciągająca akcja oraz zabawne dialogi zapewniły uczniom dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnych emocji. Podczas spektaklu uczniowie reagowali entuzjastycznie, a na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Po przedstawieniu  były  zdjęcia i rozmowy na forum, niektórzy nawet odważyli się porozmawiać z aktorami „face to face” po angielsku-(bravo Karol Galant!)

Spektakl w wykonaniu teatru anglojęzycznego jest formą promowania nauki języka angielskiego. Dzięki takim występom uczniowie mają możliwość zetknięcia się z autentycznym językiem oraz mogą realnie ocenić swoje umiejętności językowe.

 organizator -nauczyciel jezyka angielskiego mgr Beata Salamucha

Opublikowano: 11 stycznia 2018 09:04

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 338

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony