Finał wyścigu czytelniczego 2017/2018 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

                Wyścig czytelniczy został ogłoszony przez bibliotekę szkolną gimnazjum na początku września 2017. Jego celem było podniesienie stanu czytelnictwa młodzieży szkolnej. Uczestniczyły w nim klasy VII, II- III gimnazjum oraz ILO, uczniowie byli na bieżąco informowani o stanie czytelnictwa klas w miesięcznych statystykach prezentowanych na stronie szkoły i gazetce na korytarzu.      Podsumowanie wyników nastąpiło 31 maja.

Do finałowych rozgrywek zakwalifikowały się klasy 2a, 2c, 3c, które uzyskały najwyższe wyniki w czytelnictwie. Każda z klas wytypowała dwie drużyny:  do konkurencji czytelniczych i sportowych.

6 czerwca br. drużyny spotkały się w hali sportowej w finale wyścigu. Konkurencje sportowe przygotował i przeprowadził p. D. Onyszko; konkurencje dotyczące wiedzy literackiej z kanonu lektur gimnazjum przygotowała i przeprowadziła organizatorka i pomysłodawczyni wyścigu czytelniczego – p. O. Szafran. Dodatkowe punkty klasy zdobyły za doping dla swoich reprezentantów.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą literacką, a w konkurencjach sportowych zaangażowaniem i prawdziwym duchem walki. Zwycięzcami finału okazali się przedstawiciele klasy 2c, drugie miejsce ex aequo zajęły reprezentacje klasy 2a i 3c. Klasy otrzymały dyplom oraz słodkości, nagrodą główną jest rajd rowerowy, który odbędzie się już niebawem.

                                                                                              O. Szafran

Opublikowano: 09 czerwca 2018 22:04

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 278

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony