Sukcesy recytatorów z Zespołu Szkół w Puchaczowie

W tym roku szkolnym październik obfitował w różnorodne konkursy recytatorskie i oratorskie na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, w których niemałe sukcesy odnieśli uczniowie ZS w Puchaczowie. Wydarzenia te w większości przyjęły za cel główny uczczenie 100-leniej rocznicy Święta Niepodległości w naszej małej ojczyźnie.

24 października w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ojczyzna w poezji”, zorganizowany przez p. M. Lichaman i p. O. Szafran. III miejsce w kategorii klas 4-6 SP zajął Szymon Dylewski w klasy 5a SP im. Mickiewicza w Puchaczowie. Ucznia przygotowała p.O. Szafran.

25 października uczennice gimnazjum: Aleksandra Skoczylas z kl. 3d oraz Marta Haraszczuk z kl. 3a godnie reprezentowały Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie podczas VII Turnieju Mowy Polskiej „Ku niepodległości”. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej. Wyróżnienie zdobyła A. Skoczylas, którą przygotowała p. R. Rodzeń -  Świętojańska.

26 października w SP im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku miał miejsce II Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej.  Wyróżnienia w konkursie otrzymali Bartłomiej Ukalski i Szymon Dylewski – obaj uczniowie z kl.5a – przygotowani pod kierunkiem p. O. Szafran.

Również 25 października w SP w Łęcznej odbył się Archidiecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej „Ożywiona Duchem Świętym”, w którym brali udział przedstawiciele naszej szkoły podstawowej. W kategorii klas IV-VIII znakomite II miejsce otrzymała Martyna Styś z kl. 5a, którą przygotowała p. D. Ryć.

                                                                               O. Szafran

Opublikowano: 29 października 2018 20:18

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 389

Wszelkie prawa zastrzeżone © STRONA ARCHIWALNA - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony